Cena złota: 147.60 za gram w próbie 585

Diamenty Wrocław


Większości z nas diamenty kojarzą się luksusem. Są też sposobem na przekazanie najbliższym nam osobom, że są dla Nas ważni i wyjątkowi ,a my dbamy o ich przyszłość. Kojarzą się również ze słynnym filmem z udziałem Sean-a Connery (Jamesa Bonda) o tytule „Diamenty są wieczne”. Jest w tym dużo prawdy, że kamienie szlachetne to dzisiaj nie tylko sposób na promocje samego siebie w towarzystwie, ale także, a może przede wszystkim okazja do zabezpieczenia swojego kapitału.


Skup diamentów

Jeżeli jesteś we Wrocławiu lub chcesz sprzedać diament lub brylant wstąp do nas przeprowadzimy profesjonalną wycenę diamentu i zaoferujemy Ci odpowiedno zadowalającą cenę.


Sprzedaż diamentów

Jeżeli pragniesz stworzyć dla siebię wymarzoną biżuterię na zamówienie możesz u nas wybrać do niej odpowiedni diament lub brylant. Sprzedaż diamentów to dla nas chleb powszedni doradzimy, podpowiemy. Zapraszamy do kontaktu.


Wycena diamentów

Jeżeli posiadasz bizuterię z diamentami lub diamenty luzem ale nie zansz jej wartości, skontaktuj sie z nami celem umowienia na wycene. Wystawiamy certyfikaty na wyroby honorowane w całym kraju gdyż jakośc naszych usług rekomenduje Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich. Nasz pracownik ukończył kurs oceny diamnetow w renomowanym instytucie gemmologicznym HRD w Antwerpii.


Właściwości

Choć diamenty znane są jako najczystsze krystaliczne odmiany węgla, to warto mieć świadomość tego, że nie znajdziemy w przyrodzie diamentów perfekcyjnych. Zawsze bowiem zawierają one w sobie śladowe ilości innych pierwiastków, takich jak azot, magnez, glin czy krzem. Zazwyczaj nie wpływają one jednak na strukturę i właściwości kamienia, który charakteryzuje się najwyższą ze wszystkich minerałów twardością, bardzo dużym współczynnikiem załamania światła i pięknymi, mieniącymi się barwami. Kamienie te są odporne na działanie kwasów oraz mieszanin utleniających i spalają się w temperaturze białego żaru. Do najbardziej charakterystycznych cech tej krystalicznej odmiany węgla należą właściwości półprzewodnikowe oraz dobre przewodnictwo ciepła.


Zastosowanie

Chociaż diamenty kojarzą nam się przede wszystkim z mieniącą się feeriami barw biżuterią, warto wiedzieć, że ich zastosowanie jest znacznie szersze niż tylko zdobienia kolczyków, wisiorków i pierścionków. Te krystaliczne odmiany węgla wykorzystywane są również z powodzeniem przy produkcji narzędzi tnących i skrawających oraz materiałów ściernych. Do tego typu artykułów można zaliczyć m.in. skalpele, ostrza do narzędzi chirurgicznych, końcówki w wiertłach dentystycznych czy narzędzia do cięcia szkła. Diamenty wykorzystuje się także w proszkach i pastach ściernych, medycynie naturalnej oraz do wyrabiania elementów i urządzeń, w których docenia się twardość materiału i jego właściwości półprzewodnikowe.


25 maja 2018 roku mocy prawnej nabrało Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Z tego powodu potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, które udostępniasz w ramach korzystania z naszych usług. Poniżej znajdziesz szczegóły na ten temat. W przypadku braku zgody korzystanie z funkcji strony będzie niemożliwe.